Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşim andropoza girdi, cinsel hayatımızı nasıl eski haline döndürürüm?

8,848
kez izlendi
Puan: 4.31 / 5
Detaylı Açıklama

Eşim andropoza girdi, cinsel hayatımızı nasıl eski haline döndürürüm?

Andropoz erkeklik hormonu (testosteron) seviyesinin düşmesiyle ilgili bir durumdur. Erkeklik hormonu testosteron, her hastada farklılık göstermekle birlikte genellikle kırklı yaşlardan itibaren düşmeye başlar ve ellili yaşlardan itibaren bu azalma giderek artar.

Andropoz dönemine giren erkeklerin eşleri bu durumu anlayışla karşılaması, bunun tedavi edilebilecek bir durum olduğunu bilmesi çok önemlidir.

Andropoz döneminde cinsel performansının düşmesinden sıkılan ve utanan erkek destek almaktan kaçınabilir, burada kadına düşen görev eşlerine destek olmalı ve bu konuda uzman bir doktora gitmesinde onu ikna etmesi çok önemlidir. Böylece aile hayatında cinsel yaşamın kalitesinin artması mümkün olur.

Andropoz dönemine giren erkeklerde cinsel birleşme için sertleşme gençlik dönemindeki gibi görsel etkenler ile mümkün olmayacağından cinsel aktivite için cinsel organların birbirleri ile temasının sağlanması gerekir.

Yumurtalıklarında ufalma ve kıvamında yumuşama, peniste küçülme, kas kalitesinde azalma gibi belirtiler andropoz belirtilerindendir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat