Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşi hamile olan erkekler hangi ev işlerini üstlenmeli?

8,240
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eşi hamile olan erkekler hangi ev işlerini üstlenmeli?

Hamilelik süreci, anne adayının iyi beslenmesi, stresten uzak durması ve dinlenmesinin önemli olduğu bir dönemdir. Anne adaylarının bir kısmı çalışma hayatını sürdürürken ev işlerini de yapmak durumunda kalabiliyor.

Gebelik döneminde hamilenin eğilip kalkmayla, yüksek rafa uzanmayla, kokularla ilgili zorlukları oluyor. Bunların dışında fiziksel bir zorlanma yoksa 40. haftaya kadar fiziksel aktivitelerin değişmesi gibi bir zorunlukluk yoktur.

Ev işlerinde paylaşım aileye, kişiye, kadın ve erkeğin kendi gelenek göreneklerine, inançlarına, rol dağılımına göre belirlenebiliyor. Eğer o aile içinde belli bir rol dağılımı varsa bu, kadının gebeliği ile değişmek durumunda kalabilir. 

Temizlik, yemek, genel ev işleriyle ilgili konularda kadının hem gebelik sürecinde hem de doğum sonrasında desteklenmesi önemlidir.

Erkek o güne değin hiç ev işi yapmamışsa da bunları öğrenip yapmaya çalışması ayrı bir stres yaratabilir. Bu stresin kadına geri dönüşü de hiç hoş olmayabilir. Bu nedenle, eğer hiç iş bilmiyorsa, ağır kaldırma, yükseğe uzanma gibi güç gerektiren konularda eşine destek olması yerinde olacaktır. 

Aile içinde gebelikten önceki denge ve iletişim nasılsa, o denge yine aynı şekilde devam edebilir. Kadın ve erkeğin kendi klasik dengelerine ve rol dağılımlarına bağlıdır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat