Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşi hamile olan erkek cinsellikle ilgili nelere dikkat etmeli?

29,398
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Eşi hamile olan erkek cinsellikle ilgili nelere dikkat etmeli?

Gebelik sürecinde erkekte cinsel ilişkiyle ilgili "eşime ve bebeğime zarar verir miyim?" endişesi olur ancak bu endişe yersiz bir endişedir. Cinsel ilişkinin anne adayına ve bebeğe zararı yoktur. Erkek cinsel organının bebekle fiziksel bir teması olması tıbben mümkün değildir. Bu anlamda cinsel ilişkinin hamileliğin hiçbir döneminde engellenmesine gerek yoktur. 

Hamileliğin her döneminde cinsel ilişkiye girilebilir, ama burada önemli olan anne adayında erken doğum veya başka bir nedenle hamileliği tehlikeye düşüren bir riskin olmamasıdır.

Gebelik döneminde cinsellik sırasında dikkat edilecek en önemli nokta genital bölgede kayganlaşma olmadan asla ilişkiye girilmemesi gerektiğidir. Bunun dışında genital bölgedeki hassasiyet erkek tarafından iyi bilinmezse, zorlayıcı hareketlerde bulunursa kadının canı yanabilir ve ilişkiden soğuyabilir. İlişkide kadının karnına direkt olarak erkeğin yaslanmayacağı şekilde olan pozisyonlar tercih edilmelidir.

Gebelik sürecinde cinsel ilişkiyi özellikle öneriyoruz. Orgazm sonrası genel bir rahatlama sağlayan endorfin salgısı (mutluluk hormonu) hem anne adayını hem de bebeği mutlu eder.

Son aylarda yaşanan cinsel ilişkinin başka bir artısı var. Cinsel ilişki sırasında spermin içindeki bazı hormonlar özellikle 37.-38. haftadan sonra doğumun normal zamanda başlamasını sağlayabiliyor. Böylece "gün aşımı, miyad aşımı" gibi sorunlar da ortadan kalkmış oluyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat