Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken gebelik belirtileri nasıl anlaşılır?

31,419
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erken gebelik belirtileri nasıl anlaşılır?

Erken gebelik belirtileri genelde göğüslerde dolgunluk, karında şişkinlik, hafif bir baş dönmesi ve halsizlik, tansiyon düşüklüğü ve baygınlık hissi şeklinde görülebilir. Bunların erken gebelik belirtileri olduğunun doğrulanması için adet gecikmesini takiben gebelik testi yapılması ve bunun pozitif çıkması gerekir. 


Eğer bu daha erken dönemde yapılırsa kanda HCG testi ile adet gecikmesi olmadan da gebelik tespit edilebilir. Eğer tıbbi bir gereklilik yoksa bu tercih edilmez. Eğer adet gecikmesi olduğunda gebelik testi negatif çıkarsa test 1 hafta sonra tekrarlanmalıdır. Her iki durumda da hekime başvurmak gerekir. 

Eğer gebelik belirtileri varsa ve gebelik tespit edilmişse şiddetli karın ağrısı, kasık ağrısı, bayılma gibi bir durumda mutlaka hekime başvurmak gerekir. Eğer gebelik ihtimali varsa mutlaka bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Sigara ve alkolden uzak durulmalı ve bilinçsiz ilaç kullanılmamalıdır. Radyasyonla tetkik yapılacaksa sağlık personeli de bununla ilgili bilgilendirilmelidir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat