Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken doğan bebek evde nasıl beslenmeli?

37,526
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Erken doğan bebek evde nasıl beslenmeli?
Prematüre bir bebek evine gittikten sonra en önemli büyüme kaynağı beslenmesidir. Bebeğin beyni de bu arada çok hızlı geliştiği için bebeğin besinsiz kalması önlenmelidir.

Erken doğan bebek evde beslenirken en temel besin kaynağı anne sütüdür. Eğer bebek emebilecek durumda ise anneden emmelidir. Bazen bebek, anneden ememeyecek durumda olur. Böyle durumlarda bebeğe sağılmış anne sütü verilir.

Bebek 2 kilonun altında doğduysa anne sütünün içine, bebeğin ihtiyaçlarına göre, anne sütü eklerinden katılabilir. Bebek 3-3.5 kiloya gelene kadar anne sütünü bu eklerle vermek bebeğin kemik ve kas gelişimini destekler.

Bebeğin emmesi geliştikçe bebeği biberondan uzaklaştırıp anneden emmesini teşvik etmek gerekir. Bebeğin büyümesi iyi gidiyorsa annesinden daha çok emsin diye emme süreleri uzatılmalıdır. Bu süreçte bebeğin biberon alışkanlığından kurtulması için küçük ilaç bardakları ya da enjektör ile besleme yöntemleri kullanılabilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat