Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken boşalmayı önleyen egzersizler var mı?

63,018
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erken boşalmayı önleyen egzersizler var mı?

Erken boşalmayı önlemek ve bu sayede erkeğin ve kadının sağlıklı bir cinsel hayat sürmelerini sağlayacak boşalma geciktirici egzersizler var. Bu egzersizleri hekimler de erken boşalan erkeklere önermektidir. Bahsedilen egzersizler genellikle erkeğin parneri ile yapabileceği egzersizlerdir. Bu egzersizlerin uygulanması sırasında kadın da erkeğe gereken desteği ve sabrı gösterirse erkeğin erken boşalma sorunu kısa sürede çözülebilir.

Erken boşalmayı geciktirmeyi öğrenme egzersizleri olarak adladırılan bu yöntemler hekimler tarafından çabuk boşalma sorunu olan erkeklere ev ödevi olarak verilir. Erken boşalma tedavisinde kullanılan egzersizlerin başlıcası "başla, dur ve devam et" egzersizidir. "Başla, dur, devam et" tekniği şöyle uygulanır:

Bu teknik cinsel birleşme sırasında uygulanmaz. Kadının partnerinin penisini elle uyarması yani kadının kadının erkeğe mastürbasyon yapması temeline dayanır.

Kadın erkeğin penisini, erkek boşalma aşamasına gelene kadar elle uyarır. Sonrasında erkek tam boşalacağı sırada kadın penisi uyarmayı bırakır ve böylece boşalmanın gerçeklemesini önler. Bu sırada erkekteki boşalma arzusı sönümlenir. Bundan sonra kadın mastürbasyona devam eder. Erkek boşalma aşamasına gelirken uyarılmaya son verilir. Bu egzersiz çiftin isteğine göre istendendiği kadar uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uyarılmanın kuru elle yapılması gerektiğidir. Bu tür seanslar yeterince uygulandıktan sonra bu kez aynı teknik cinsel birleşme sırasında uygulanır. Bunda da erkek birleşmeyi boşalma aşamasına kadar sürdürür. Tam boşalacakken durur ve penisini vajinadan çıkararak boşalma refleksinin geçmesini bekler. Boşalma arzusu geçtikten sonra birleşmeye devam edilir.

Anlatılan bu teknikler sabırla yeterince ve doğru şekilde uygulandığında kişi boşalmayı kontrol etmeyi öğrenebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat