Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken boşalmayı önlemek için neler yapılabilir?

130,924
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erken boşalmayı önlemek için neler yapılabilir?

Erken boşalmak bir rahatsızlık değildir. Erken boşalma aslında doğal bir durumun gerçekleşmesidir. Ancak erkek boşaldığında, kadın henüz tatmin olmadıysa bu çiftler için bir sorun haline gelir. Erken boşalma kişinin istediği andan önce kontrolü dışı boşalmanın gerçekleşmesi olarak da nitelenebilir. Bu nedenle erken boşalmayı önlemenin en doğru ve etkili yöntemi erkeğin boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmesidir. Erken boşalmayı engellemek için kişinin uygulayabileceği pratik önlemler olduğu gibi doktor tavsiyesi ve kontrolünde ilaçlı tedaviler de kullanılabilir.

Kişinin boşalma süresini uzatmak için uygulayabileceği en basit yöntemlerden biri olarak şu söylenebilir: Kişi sevişme ya da birleşme sırasında boşalmaya yaklaştığı anda penis başını iki parmağı arasına alıp sıkar. Bu peniste bir ağrı oluşmasına neden olur. Böylece beyne giden ağrı sinyali de boşalmanın ertelenmesini sağlayabilir. Kişi bundan sonra birleşmeyi partneri orgazma ulaşana kadar devam ettirebilir. Bu yöntem birleşme sırasında birkaç kez kullanılabilir.

Bu anlatılan yöntem dışında erken boşalmayı önlemek için en sık uygulanan yöntemler şunlardır.

- Erken boşalmayı önlemek için ilişkide prezervatif kullanılabilir. Bu durumda boşalmayı geciktirici işlevi olan, gecikticili prezervatifler de uygun ancak geçici bir çözüm olabilir.  
- Boşalma süresini uzatmak için cinsel ilişki öncesinde mastürbasyon yapılabilir.
- Geç boşalmak için penisin uyarılmasını önleyen bazı anestezik yani uyuşturucu kremler kullanılabilir.

Ancak unutulmamalıdır ki bunlar erken boşalmanın en etkili çözümü olan keşinin boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmesine yardımcı olmaz. Aksine geçici çözümler olduğu için uzun vadede erken boşalma probleminin çözülmesini güçleştirebilir.

Erken boşalmanın kesin tedavisi için en doğru yol hekim kontrolünde ilaç kullanımı ya da boşalmayı geciktirmek için uygulanan egzersizlerin öğrenilmesi ve yapılmasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat