Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken boşalma sorunu nedir?

6,187
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erken boşalma sorunu nedir?

Erken boşalma, erkek cinsel işlev bozukluğu nedenleri arasında ilk sırayı almaktadır. Üroloji uzmanına başvuran hastaların %35-40'ında erken boşalma sorunu görülmektedir.

Erken boşalma, cinsel ilişkiye girdikten 1 dakikadan önce gerçekleşen boşalma olarak tanımlanır. Temel anlam olarak bakıldığında da partnerin orgazm olmadan meydana gelen boşalmalar olarak erken boşalma olarak tarif edilir. 

Primer boşalma sorunu

Erken boşalma tiplerinden biri ergenlik döneminden itibaren olan erken boşalmadır. Bu tip boşalma sorununa primer veya ömür boyu süren erken boşalma denilmektedir. Primer boşalma sorunları çoğunlukla psikojenik nedenlere bağlıdır.

Sekonder boşalma sorunu

Erken boşalmanın diğer türü ise daha sonra ve aniden başlayan erken boşalmadır. Sekonder boşalma olarak tanımlanır. Bu tip boşalma sorunlarında muhakkak bir üroloji muayenesi gerekir. Muayenede prostat ve üretra kanalının yanında bulunan bezlerin kontrol edilmesi gerekir.

Nedenleri ne olursa olsun erken boşalma, erkeğin cinsel hayatını olumsuz etkileyen tedavi edilmesi gereken bir sorundur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat