Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerin hormon seviyesini yükseltmek için ilaç kullanması doğru mu?

52,467
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerin hormon seviyesini yükseltmek için ilaç kullanması doğru mu?

Testosteron düşüklüğü erkekler ciddi bir sorundur ve önemli rahatsızlık ve bozukluklara neden olur. Özellikle ergenlik döneminde testosteron düşüklüğü olan çocuklarda erkek tipi gelişim sorunları ortaya çıkabilir. Bunlar sakal ve bıyık çıkmaması, erkek tipi kıllanmanın olmaması, sesin kalınlaşmaması, penisin küçük kalması, kasların gelişmemesi gibi durumlar görülür.

Yetişkinlerde de hormon düşüklüğü ciddi bir sıkıntıdır. Testosteron düşüklüğü cinsel istekte azalma, ereksiyon sorunları, depresyon, unutkanlık ve sinirlilik gibi sorunlara yol açabilir. Yapılan testlerde testosteron seviyesi sınır değerin altında çıkan erkeklere testosteron takviyesi yapılması şarttır. 

Testosteron tedavisinde iğne, ağız yolu ile alınacak haplar, cilt altına yerleştirilen implant, cilt üzerine ve ağız içerisine yapıştırılan bantlar kullanılır.

Ancak hormon seviyesi normalken farklı amaçlarla testosteron desteği almak ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu bakımdan uzman bir doktor tarafından gerekli testlerin yapılması çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat