Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerin günlük cilt bakımı nasıl olmalı?

94,042
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerin günlük cilt bakımı nasıl olmalı?

Erkekler cilt bakımına kadınlara göre çok fazla önem vermez. Ancak cilt bakımı erkeklerde de kadınlardaki kadar önemlidir ve erkekler de kadınlar kadar yoğun bir şekilde cilt bakımı yapmalıdır. 

Yağlı cildi olan erkekler sabahları yüzlerini yıkadıktan sonra ciltlerini uygun bir temizleyici ile temizleyerek yağdan arındırılmalıdır. Cilt temizleyiciler uygulandıktan sonra ciltte kuruluk yapabilir. Bu yüzden sonrasında cilde mutlaka hyaluronik asit içeren bir nemlendirici uygulanmalıdır. Eğer cilt hassassa ve ciltte güneşe bağlı lekelenmeler oluyorsa nemlendiriciden sonra cilde uygun bir güneş koruyucu uygulanmalıdır. 

Erkekler akşamları kendilerine cilt bakımı için daha çok vakit ayırabilir. Akşamları cilt aynı sabah olduğu gibi uygun temizleyici ürünle temizlenmelidir. Bundan sonra ciltte eğer akne ya da sivilce, lekelenme, kırışıklık veya yaşlanma gibi bir sorunlar varsa doktorun önerisi doğrultusunda tedavi edici ilaç uygulanabilir.  

Hekimler cilde uygulanan tedavi edici ürünlerin temizlenmesini önermez. Ancak ciltte irritasyona yol açacak tedavi edici ajanlar gerekli süre ciltte kaldıktan sonra temizlenmelidir. Elbette bunlar doktor önerisi ile yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat