Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde tıraş sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?

4,553
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde tıraş sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?

Erkeklerde tıraş sırasında sakal batıkları olabilir ve cilt jilet darbeleri nedeni ile tahriş olabilir. Bunlara karşı birtakım önlemler almak gerekebilir. Örneğin tıraştan önce cildin sıcak su ile yıkanması sakalların ve cildin yumuşamasını sağlayarak daha rahat bir tıraş sağlayabilir. Sıcak su ile yumuşatmak tıraş sırasında batıklar oluşmasını engelleyebilir.

Tıraş kremlerinin kullanılmasıda sağlıklı ve rahat bir tıraş için önemlidir. Tıraş kremi seçerken cildi kurutmayan nemlendirici özellikli olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca tıraş kremini yüzünüze sürdükten sonra cilde nüfuz etmesi için birkaç dakika beklenmelidir. Bu sayede daha rahat tıraş olunabilir.

Tıraş fırçalarının kullanımı da cilt için faydalı olabilir. Kullanılan tıraş fırçası çok sert veya çok yumuşak kıllara sahip olmamalıdır. Tıraş kremini ya da köpüğü fırça ile yaymak sakalları yumuşatır ve batık oluşmasını da engeller.

Bu arada tıraş olunan jiletleri sıkça değiştirmek de cilt sağlığı açısından önemlidir. Körelmiş jiletlerle tıraş olmaya çalışmak cilde zarar verebilir.


Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat