Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde sivilce sorunu nasıl tedavi edilir?

70,256
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Erkeklerde sivilce sorunu nasıl tedavi edilir?
Erkekler genel olarak kadınlara kıyasla yağlı cilde daha meyillidirler. Ciltleri kalındır ve yağ bezlerinin çapları büyüktür. Genelde T bölgesinde yağlanma olmakla birlikte yanak bölgesine inen kısımlarda yağlanma ve akne sorunu gözlenir. 

Sivilce sorununu çözerken öncelikle burada hangi tip bir akne sorunu olduğunu önceden tespit etmek gerekir. Akne irinli mi, siyah nokta mı var, akne kistik mi önce bunlara bakılmalıdır. Tespitten sonra hastanın yaşına göre bir tedavi planlanır. 

Hastanın muayene bulgularını aldıktan sonra yüzeyse bir aknesi varsa deri üzerindeki bakterilerin büyümesini engelleyecek antibakteriyel özellikte ürünler kullanılır. Tedavide temizlik esastır. Salisilik asit içeren soyucu ürünler kullanılır. Yağ bezesinin çapı hastada küçültülmeye çalışılır.
Moda & Güzellik Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat