Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde kısırlık nasıl tedavi edilir?

40,315
kez izlendi
Puan: 4.72 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde kısırlık nasıl tedavi edilir?

Erkek kısırlığının tedavisi önce teşhis edilip arkasından tedavi yöntemleri hastayla tartışılır. Bunların başında, sperm kanallarında bir tıkanıklık varsa eğer bunlar mikro cerrahi yöntemiyle tedavi edilebilecekse ya da kanallar açılabilecekse bu yöntemle tedavi edilebilir. Eğer kanalların tıkanıklığı çok uzunsa, ancak mikrotese yöntemi ile sperm elde edilir, bunlardan da tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olunabilir. 

Hastalarda hormon eksikliği varsa, eksik hormonların tedavisinden 3-6 ay sonra normal yolla sperm elde edilmeye başlanabilir. Eğer hastalarda düzeltilebilecek cerrahi bir problem varsa bunlar düzeltilmelidir. Örneğin varikoseli varsa bunlar varikosel rektum ameliyatı sonrası, çok fazla oranda fayda görmektedirler. Eğer hastalar fazla miktarda alkol ya da sigara kullanıyorsa ya da herhangi bir uyuşturucu alışkanlıkları varsa, bunları terk ederek hayat şartlarına döndükleri anda sperm ogenez düzelmeler olmaktadır. 

Tüm bunlara rağmen ejakülat ya da normal yollardan sperm elde edilemiyorsa, hastalara mikro tese yöntemi ile sperm elde edip aynı zamanda ya da daha sonra dondurarak bunları kullanıp tüp bebek yöntemiyle, hastalar çocuk sahibi olabilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat