Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde kısırlık nasıl tedavi edilir?

28,843
kez izlendi
Puan: 4.72 / 5
Erkeklerde kısırlık nasıl tedavi edilir?
Erkeğin kısırlık çok kolay tespit edilebiliyor. Sadece ve sadece sperm analizi yapıyoruz ilk etapta. Spermiyogramiden test yapıyoruz. Bu test de kolay bir test, yalnızca önemli olan bu testin doğru değerlendirilmesi.

Testler spermin yoğunluğunu ve hareketliliğini gösteriyor

Erkek ejekulatla, mastürbasyon yoluyla sperm veriyor. Spermde birkaç parametreye bakıyoruz. Volümüne bakılıyor. Normalde 2 ila 5 mililitre olması lazım. Sayısına bakıyoruz; normalde 1 mililitrede 7 milyon ve üzeri olması lazım.

Parametrelerden bir diğeri de hareketliliği. Spremlerin % 50 hareketli olması lazım ve bunun % 25'i de ileri doğru hareketli olması lazım. Morfolistine bakıyoruz; normalde % 5'in üzerinde morfolojik anormallik istisnası % 5'in altında olması lazım. % 15 ve üzeri iyi sperm var ise daha iyi demektir, % 5 - 15 ise sınırlı demektir.

Test sonrasında tekrar sperm analizi gerekiyor

Bu parametrelerde sorun var mı yok mu diye baktıktan sonra 6 ila 8 hafta sonra mutlaka tekrar bir sperm analizi istiyoruz erkekten. Çünkü spermiyogramın spermin yaklaşık 74 günde bir üretimi söz konusudur erkekte. Bu yüzden mutlaka bir 6 - 8 - 10 hafta kadar bekliyoruz, ikinci bir sperm tahlili yapıyoruz ve iki sperm sonucuna göre karar veriyoruz kısırlık yönünde.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat