Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde cinsel isteksizlik başka ne tür sorunlara yol açabilir?

4,477
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde cinsel isteksizlik başka ne tür sorunlara yol açabilir?

Erkeklerde cinsel isteksizlik başka sorunlara da yol açabilir. Cinsel isteği olmamasına rağmen kendisini cinsel ilişkiye zorlayan erkeklerde uyarılma az veya hiç olmadığı için sertleşme sorunları görülebilir.

Çok çabuk ilişki bitsin diye boşalmayı kontrol etmeyen erkekler partnerinin hazzını etkilemiş olur. Bu durum kadında istenmeme hissi yaratabilir ve eşlerin çatışmasına neden olabilir.

Çok sık rastlanan bir problem olan psikiyatrik sorunlarda olabilir, bunlar kadının doğru davrandığı ya da davranmadığı durumlarda, depresyon, kaygı bozukluğu, yine cinsellik talebi olursa ne yapacağım düşüncesi ile sertleşme sorunu ve buna eşlik eden geç boşalma sorunu görülebilir.

Eşle ilgili çatışmalar bazen büyük sorunlar doğurabilir, birbirini çok seven çiftlerin cinsel hayatı sorunsuz olur gibi yanlış bilinen ve kulaktan kulağa yayılan bir söyleşi vardır. Böyle bir düşünceye giren erkekler cinsel isteğim az acaba ben eşimi sevmiyorum mu düşüncesine kapılabilir ve kendisini sorgulayabilir.

Cinsel isteksizlik tedavisi daha çok nedene dayalı olarak yapılır. Cinsel isteksizliğin nedeni organikse bununla ilgili uzman bir hekimle ortaklaşa bir çalışma sürdürülür. Eğer sorun psikolojikse terapi programı hazırlanır ve sorun geçmişten mi geliyor yoksa ahlâki mi buna yoğunlaşılır.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat