Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde boşalma sorunu için ne zaman doktora gitmek gerekir?

14,246
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde boşalma sorunu için ne zaman doktora gitmek gerekir?

Erkek nüfusunun yarısında görülen erken boşalma sorunları cinsel hayatı ciddi anlamda etkileyen hastada anksiyete, depresyon, ayrılıklara neden olan faktörlerden biridir. En sık görülen boşalma sorunu erken boşalma sorunudur. 

Daha nadir olarak geç boşalma ya da boşalamama, organik sorunların ön planda olduğu ağrılı boşalma ya da boşalma esnasında kan gelmesi de görülür. 

Erken boşalma, bir cinsel ilişki sırasında penisin 60 saniyeden kısa bir süre içinde boşalma durumudur. Yaşanan erkan boşalma ya da boşalamama sorunu mutlak bir nedene bağlı rahatsızlıklardır. Organik ya da psikolojik nedenlere dayalı erken boşalma sorunları tedavi edilebilir sorunlardır. Erken boşalma ya da boşalamama sorunu yaşayan erkekler sıkıntı duymadan bir üroloji uzmanına gitmeleri tedavilerinin başlaması için yeterli olacaktır.

Erken boşalma sorununda farklı tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. İlaç ile tedavi, psikoterapi ve topikal kremlerin kullanılması erken boşalma sorununa karşı kullanılan tedavi yöntemleridir.

Erken boşalma sorununa karşı, ilaçla tedavi en etkin tedavi şekli olmakla birlikte, topikal (cilde sürülen) krem ve jellerin erekte durumdaki penise sürülmesi ardından prezervatif kullanımı, ilişkide boşalma sürecini en çok uzatan yöntemdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat