Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde aşırı cinsel istek tedavisinde nelere dikkat etmek gerekir?

7,813
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde aşırı cinsel istek tedavisinde nelere dikkat etmek gerekir?

İnsanlarda cinsel istek olaması ve cinsellik yaşanması gereken bir eylemdir. Aşırı cinsel istek ve seks düşkünlüğü toplumsal ve kültürel ölçülere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aşırı cinsel istek kişide cinsellik dışındaki tüm duyguları baskılar.

Erkeklerde aşırı cinsel istek tedavisinde öncelikle altta yatan sebep araştırılmalıdır. Örneğin eğer manik bir dönem ve buna bağlı bir aşırı cinsel istek görülüyorsa öncelikle bu manik dönemde tedavi uygulanması gerekir.

Alkol ve madde bağımlılığına bağlı olarak bu aşırı cinsel istek gözleniyorsa öncelikle bu bağımlılıkların tedavi edilmesi gerekir. Demans, bunama, epilepsi ya da tümör gibi hastalıklarda da mutlaka önce tedavinin yapılması gerekir.

Eğer fizyolojik değil de sadece psikolojik nedenler söz konusuysa kişileri mutlaka çift terapisi şeklinde terapiye almak gerekir. Bazen kadının cinsel isteksizliği de erkeğin aşırı bir cinsel isteksizliği varmış gibi görünmesine neden olabilir. Erkek ne zaman cinsellik talep etse kadın hayır diyorsa bu sorunu meydana getirebilir.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat