Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde akneye karşı ne tür cilt bakım ürünleri kullanılabilir?

1,782
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde akneye karşı ne tür cilt bakım ürünleri kullanılabilir?

Akne oluşumunun temelinde cildin yağlı olması vardır. Ciltte oluşan yağ derideki gözeneklera dolar, burada toplanan bakteriler ise çoğalarak gözeneği tıkar ve akne oluşumuna neden olur. Erkeklerde akne oluşumunu engellemenin en temel yöntemi ise ciltteki yağlılığın dengelenmesidir. Ciltteki yağın dengelenmesi için ise jel bazlı cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır. Yağlı cilde sahip erkekler akne oluşumunu engellemek için bu jel bazlı ürünleri günde 2 kez kullanmalıdır.

Gözenekleri açık tutarak akne oluşumunu engellemek için peeling ya da soyucu ürünlerden yararlanılabilir. Haftada birkaç kez peeling yaptırmak gözenekleri açık tutarak akne oluşumunu engeller. Aknelerde kurtulmak ve akne oluşumunu engellemek için cilt maskelerinden de yararlanılabilir. Erkeklerde sakal tıraşının peeling özelliği olduğu için özellikle sakal bölgesinde akne oluşumu daha az görülür. Derinin üst katmanları tıraş sırasında deriden uzaklaştırıldığı için gözenekler açılır ve akne oluşması da azalır.

Akneli cildi olan erkeklerde batık sakal sorunu daha çok görülebilir. Bu duruma karşı alınabilecek bir takım önlemler de var. Cildi tıraştan önce sıcak suyla yıkayarak yumuşatmak, tıraş kremi kullanmak, sakalları çıkış yönünde kesmek ve tıraştan sonra salisilik asit içeren ürünler uygulamak batık sakal sorununu azaltabilir.

Beslenme alışkanlıkları da erkeklerde akne oluşumunu artırabilir. Aknelerden kurtulmak için glisemik indeksi yüksek olan gıdaların tüketimini azaltmak, şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmak da akne oluşumunu azaltabilir.

Vücut gelişterme yapan erkeklerin kullandığı steroid ve dışarıdan alınan yapay testosteron hormonu gibi maddeler de cilde etki ederek akne oluşumunu artırabilir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat