Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler yüz şekillerine göre nasıl bir bere seçebilir?

18,874
kez izlendi
Puan: 2.21 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler yüz şekillerine göre nasıl bir bere seçebilir?

Bere ve şapka seçimi erkekler için çok önemlidir. Stilimize, kıyafet tarzımıza ve desene göre seçtiğimiz bere ve şapkanın aynı zamanda yüz şeklimize de uygun olması gerekir.

Yüz şekline göre bere seçimi

Oval bir yüze sahipseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Çünkü oval yüzlü erkeklere neredeyse tüm bere ve şapka modelleri yakışacaktır. Burada tek dikkat etmemiz gereken arzu ettiğimiz stil ve kıyafete uyumudur.

Dikdörtgen yüzler, uzun yüzlerdir. Bu nedenle yüzü olduğundan uzun gösterecek, tepesi yüksek şapka ve dökümlü berelerden kaçınmak gerekir. Ancak yuvarlak yani kısa ve geniş yüzlü iseniz, bu tür bere ve şapkalar yüzünüzü olduğundan uzun ve ince gösterecektir. Kasketler, jokey şapkaları ve uzun, dökümlü bereler yüzünüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlar.

Kalp yüz şekline sahip olanlar bere ve şapka modeli seçiminde daha rahattır. Yalnızca alnınızı ön plana çıkartacak modellerden kaçınması gerekir. Kalp yüz şekline sahipseniz alnınız geniş, çeneniz dardır. Dengeyi sağlayabilmek için geniş siperli berelerden uzak durmalı, daha dar bere ve şapkaları tercih etmek gerekir. Bu anlamda örgü bereler de iyi bir tercih olabilir.

Yüzünüz kare şeklindeyse yüzünüz kısa, çene kısmınız geniştir. Şapka ve bere seçerken keskin hatlarınızı yumuşatacak bere ve şapkalara yönelmeniz gerekir. Bu tür yüze sahip olanlar arka tarafı uzun, dökümlü berelerde yönelerek dikkatleri tamamen berenin arkasına yöneltebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat