Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler yaz aylarında ciltlerine nasıl bir bakım yapmalı?

13,000
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler yaz aylarında ciltlerine nasıl bir bakım yapmalı?

Yaz aylarında cildin terleme eğilimi yüksek olduğu için terlemeyle birlikte cildin yağlanma oranı da artar. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının etkisiyle yüzde lekelenme eğilimi, aynı şekilde güneşe bağlı dermatolojik sorunların kendini göstermesi gibi pek çok sorunla karşılaşılabilir. 

Güneşin cilde etkisi kadınlarda da erkeklerde de aynıdır. Ancak erkeklerin cilt yağlanmasına daha yatkın olduğu düşünüldüğünde yağlanmayı dengeleyici ve kontrol altında tutucu ürünleri kullanmak önem kazanıyor. Ayrıca cildin yağlanma oranını azaltmak için cildi her gün sabah ve akşam olmak üzere düzgün bir şekilde temizlenmesi daha da önemli hale geliyor. 

Erkekler özellikle yaz aylarında ciltlerini güneşin yıpratıcı etkisinden de korumalıdır. Güneş, ciltte lekelenmelere ve cildin çabuk yaşlanmasına neden olur. Bu nedenle erkekler özellikle sıcak ve güneşli mevsimlerde ciltleri için güneş koruyucu ürünler kullanmalıdır. 

Güneş koruyucu kremler kimyasal ve mekanik koruyucular olmak üzere ikiye ayrılır. Çinko oksit ve titanyum oksit içeren güneş koruyucular cilt üzerinde bir bariyer oluşturarak güneş ışınlarının deriye ulaşmasını engeller ve böylece deri korunmuş olur. Bu ürünler etkin bir koruma sağladığı için cildinde lekelenme eğilimi ve güneş hassasiyeti bulunan kişiler bu ürünleri kullanabilir.

Diğer tür yani kimyasal güneş kremleri ise ışığı deri içine geçirir ancak ışığın önemli bir kısmını geri yansımasını sağlayarak cildi korur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat