Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler saç bakımı için hangi ürünleri kullanmalı?

143,705
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler saç bakımı için hangi ürünleri kullanmalı?

Erkeklerin saç bakımında kullanabileceği ürünler saçın sorununa göre belirlenmeli. Türkiye'deki erkeklerin saçlarına baktığımızda Avrupa'daki erkeklere göre çok fazla renklendirme yok. Avrupa'da röfle, balyaj, renklendirme David Beckham örneğinde olduğu gibi çok fazla. Türkiye'de şu anda en fazla görülen düzleştirme işlemi. Düzleştirici kullanan erkeklerin saç pullarının daha sağlam ve bakımlı olması için mutlaka saç bakım maskesi sürmesi gerekir.

Erkeklerde saç bakım uygulamalarının yeni gözdesi de sıcak makas uygulaması. İnce telli saçlara sahip olan erkekler sıcak makas ile kesim yaptırarak, saçlarına bakım yaptırabilir. Ayrıca saçları dökülen ya da saç ekimi ile saçlarını yeniden kazanan erkekler sıcak makas uygulaması ile saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayabilir.

Bunun dışında erkekler saçlarına fındık büyüklüğünde saç kremini avuç içine yayarak saça uygulayıp 1 dakika beklettikten sonra durulayıp saçlarına bakım yapabilirler. 

Saçta dökülme problemi varsa şampuanın içine çam terebentin esansı atarak dökülmeyi engellemeye yardımcı olunabilir. Yaklaşık 200 ml şampuana 20 damla çam terebentin esansı uygun olacaktır.

Çok yağlı ve dökülme eğilimi olan bir saça ise aktardan alınabilecek bir taş kilinin sıcak su ile karıştırılıp kafa derisine sürülmesi faydalı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat