Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler nasıl cilt bakım ürünleri kullanmalı?

4,485
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler nasıl cilt bakım ürünleri kullanmalı?

Erkeklerde cilt bakımında 3 önemli nokta vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

- Cildin nem dengesinin korunması.
- Cilt temizliği.
- Güneşten korunma.

Erkeklerde Cilt Tipinin Belirlenmesi
Erkeklerde kadınlara göre daha büyük yağ bezleri vardır. Bu nedenle erkeklerin ciltleri daha yağlı olma eğilimindedir. Ancak erkeklerde kuru ve karma cilt de yaygın olarak görülür. Bu nedenle erkekler cilt bakım ürünü kullanmadan önce mutlaka cilt tiplerini bir uzmana belirletilmelidir.

Erkeklerde Nemlendirici Seçimi
Erkeklerde cilt bakım ürünü seçiminde yaş önemli bir faktördür. Çünkü yaş ilerledikçe erkeklerde testosteron hormonu oranı da azalır. Testosteron ciltte yağlanmayı dengeleyen bir hormondur. Salgılanmasının azalması cildin daha kuru hale gelmesine neden olur. Cilt tipi belirlendikten sora kişi yaşına da uygun olmak kaydıyla cilt bakım ürünü seçimlerini yapabilir.

Yağlı cildi olan erkekler nemlendirici özelliği baskın olmayan cilt bakım ürünlerini tercih etmelidir. Ancak erkekler tercih ettikleri nemlendiricinin su bazlı olmasına ve akneye neden olmayan özellikte olmasına çok etmelidir. Su bazlı olmayan ürünler erkeklerde akne oluşumuna yol açabilir.

Kuru ciltli erkekler ise nemlendirici özellikteki bakım ürünlerini kullanmalıdır. Kuru ciltli erkekler vazelin, dimetikon ve gliserin içerikli nemlendirici içeriği olan bakım ürünlerini tercih edebilir.

Erkeklerde cilt temizliği de cilt bakımı için önemli bir basamaktır. Erkekler yüz bölgelerini günde en az 1 ya da 2 kez temizlemelidir. Ancak yüz temizliği için sabun ve benzeri ürünler tercih edilmemelidir. Çünkü sabunlar cildin koruyucu tabakasını tahrip edebilme özelliğine sahip olabilirler. Çok yağlı cilde sahip olanlar jel kıvamında cilt temizlik ürünlerini kullanabilir. Kuru cilde sahip olan erkekler ise krem bazlı cilt temizliyeci ürünlerinden faydalanmalıdır.

Unutmayın yağlı ciltlerde cildi aşırı temizlemek reaktif olarak cildin daha çok nemlenmesine yol açabilir. Bu yüzden günde 2 kezden fazla temizlemek önerilmez.

Nemlendirme ve temizlemenin yanı sıra güneşten korunmak da cilt bakımında önemli bir yer tutar. Özellikle cilt yaşlandırmasını yavaşlatmak için güneş koruyucu ürünler kullanmak çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat