Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler hamile olan eşlerine nasıl destek olmalı?

8,404
kez izlendi
Puan: 4.17 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler hamile olan eşlerine nasıl destek olmalı?

Erkeğin, gebe eşine desteği, yanında olma hissini çok derinden hissettirme, "mış gibi" yapmama ve samimi olma noktasında başlar. Dolayısıyla samimiyet bu noktada çok önemlidir. 

Anne adayını üzmemek, onu strese sokmamak destek olma konusunda en önemli adımdır. Mış gibi yapmak anne adayını daha fazla strese soktuğu için bunu yapmamalı, samimi davranılmalıdır.

Günlük hayat stresi paylaşılabilir, ama saklanılan, anlatılmayan her şey sonrasında bir şekilde karşı tarafa gittiği için samimiyetle, uygun bir şekilde aktarılmalı, paylaşım aynı düzeyde devam etmeli. 

Gebelik süreci aslında bir yolculuktur; omuz omuza, sırt sırta verip beraberce yürümek ve bir şeyleri saklamadan, gizlemeden devam etmek çok önemlidir.

Hamilelik döneminde erkeğin kadına verdiği destek psikolojik, maddi, manevi, fiziksel olarak verilebilir. Masaj, küçücük bir sürpriz, öpücük, sevgi ve sevgi sözcükleri de destektir. Bunların hepsi gebe bir kadın için ihtiyaçtır.

Eşinizi "şımartırım, tepeme çıkar" demeden, içinizden ne geliyorsa hiç kısıtlamadan gösterin. Bir süre karşılık beklemeden verilmesi aslında çok kolay değildir ama zor da olsa mümkünse hiç karşılık beklemeden destek olunmalıdır. Gebelik döneminde bir kadın bu süreçte hiçbir şekilde tatmin de olmayabilir. Dolayısıyla baba adayı "ağzımla kuş tutsam yaranamıyorum" noktasına gelebilir. Buna hazır olmalı. Karşılık beklemeden eşe destek olmak en önemli destek aslında.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat