Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler eşlerinin hamileliğini nasıl takip etmeli?

3,282
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler eşlerinin hamileliğini nasıl takip etmeli?

Bazı erkekler hamilelik sürecine hazırlanırken eşlerini karar verilecek, sorumluluk alınacak konularda yalnız bırakıyorlar ve sorumluluk almak istemiyorlar. Oysa anne adayının bu aşamada güveneceği en yakın kişi eşidir. Verilecek her kararda erkeklerin de bir fikri, söz hakkı, paylaşımı olmalıdır. Bunun için de tabii ki doğumu birlikte öğrenmeleri gerekiyor.

Hamilelik sürecine hazırlanırken kadın doğumla ilgili birçok bilgiyi alıyor; fakat erkekler bu bilgilere ulaşmadıkları veya paylaşmadıkları için sorumluluk alma noktasında bütün sorumluluğu kadına bırakıyorlar.  Hamileleri en çok üzen konulardan biri de bütün sorumluluğun kendilerinde olmasıdır. Erkekler doğumu öğrendikçe bu sorumlulukları paylaşma gücünü de elde ediyorlar. Sorumluluklar paylaşıldığında anne kendini yalnız hissetmiyor ve gerçekten bir aile olmanın duygusunu yaşıyor. 

Mükemmel bir hamilelik ve mükemmel bir anne diye bir konu yok. Erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri maalesef eşlerinden en doğru hamilelik şeklini beklemeleridir. Bu, anneler üzerinde büyük bir baskı yaratıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat