Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler doğumla ilgili ne tür bilgilere sahip olmalı?

4,568
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler doğumla ilgili ne tür bilgilere sahip olmalı?

Erkeklerin öncelikle hamileliği ve kadının doğumda neler yaşayacağını öğrenmesi gerekir. Hamileliğin ne demek olduğunu bilen erkekler bu süreci çok rahat bir şekilde geçirmektedir. Aynı şekilde hamilelik ile bilgi sahibi olan erkekler anne adaylarının fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını da bilmektedir. Bir erkeğe doğumda düşen en büyük görev eşini desteklemesidir.

Birçok erkek için doğum konuşulmayan ya da bilinmeyen bir tabu olarak görülmektedir. Doğum özellikle kurslar sırasında erkekler doğumla ilgili bilgi edindikçe eşlerine olan saygıları daha da artmaktadır. Doğum kursları erkeklerin kendine olan güveni artırıyor. Doğumu bilen erkekler eşlerine birçok konuda yardımcı olabilirler. Örneğin kadının nefes alışverişleri, özellikle dokunarak eşlerine olan güveni gösterebilirler. Çünkü sadece dokunarak bile eşlerinin ağrılarının azalmasına yardımcı olabilirler. 

Baba adaylarının doğumla ilgili her aşamayı doktor gibi öğrenmeleri gerekmez. Baba adaylarına düşen görev doğumun fizyolojik bir olay olduğunu öğrenmek ve bunun aşamalarını bilerek doğumun zamanına, artı ve eksilere hazırlıklı olması gerekiyor. Çünkü doğuma hazırlıklı olmayan babalar o gün geldiğinde büyük panik yaşayabiliyor.

Doğum bir annenin içine döndüğü, bu sırada bazen yorulduğu, bazen de terlediği bir dönemdir. Doğumla beraber gelecek içsel yolcuğa anneler her zaman hazırdır. Babaların da bu duruma alışarak annenin doğum sırasında alacağı pozisyonlara hazır olması lazım. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat