Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler aşeren eşlerine nasıl yardımcı olabilir?

2,914
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler aşeren eşlerine nasıl yardımcı olabilir?

Aşermenin hamileliğin ayrılmaz bir parçası olduğu uzmanlar tarafından da Kabul edilmiş bir gerçek. Aşerme durumu gebe kadınları yüzde 85?inde görülüyor. 


Hayatın her döneminde olduğu gibi hamilelik döneminde de erkekler kadınların en büyük yardımcısı. Gebelik döneminde anne adayının aşerdiği zaman istenilen yiyeceklerin erkek tarafından bulunması kadınları mutlu eder. Bu yiyeceklerin bulunması kadının kendine değer verildiğini, gebeliğin önemsendiğini hissetmesi açısından da önemli olduğundan, erkeğin aşerilen yiyeceği bulamasa bile bunun için çabalaması doğru olacaktır. 

Gebelik döneminde kimi zaman hamile olan kişinin bulunması çok zor olan besin maddeleri de istediği olabilir. Bu durumda yakınları da çaresiz kalır. 

Erkekler aşerilen yiyecekleri bulmak için çaba harcamalıdır. Eğer bulunamayacak bir yiyecekse, örneğin gece yarısı dondurma isteyen gebeye onun yerine geçecek bir yiyecek verilmeli ve bu konuda telkinde bulunulmalıdır. Erkekler hamileliğin sonuna kadar eşlerine telkinde bulunmalı ya da bulunabilecek bir yiyecekse onu bularak eşlerini mutlu etmelidir. 

Önemli olan diğer bir nokta ise gebenin aşerdiği zararlı yiyeceklerin yerine geçebilecek sağlıklı gıdaların ulaşılabilecek noktada hazır bulundurulmasıdır. Örneğin pasta yemek yerine meyve kurusu tüketmek, çok fazla tuzlu gıda aşeren gebelere az miktar tuz serpiştirilmiş besinler yedirmek iyi bir çözüm olabilir. Eğer bunlara rağmen aşermede hala sıkıntı varsa profesyonel yardım almak gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat