Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkek bebeklerin altı nasıl değiştirilir?

87,331
kez izlendi
Puan: 4.46 / 5
Detaylı Açıklama

Erkek bebeklerin altı nasıl değiştirilir?

Erkek bebeklerde alt temizliği yaparken önce beziyle kabaca ilk temizliğini yapıyor ve alttaki örtülerin kirlenmemesi için bezini altına yerleştiriyoruz. Bu işlemleri yaparken ev iseniz mutlaka su kullanın.

Su kullanın

1 ay sonra bebeği kucağınıza alıp, çeşme altında da suyla yıkayabilirsiniz. Ama ilk günlerde, sıklıkla kaka yaptığı için bir tas su ve pamuk işinize yarayacaktır.

Önce en temiz nokta olan kasıklarını, sonra bacak aralarını temizledik. Tekrar pamuk aldık ve erkek bebeklerde genital organı kökten uca doğru bir kerede siliyoruz. Eğer tekrar silmemiz gerekiyorsa aynı şekilde yine kökten uca doğru.

Altını mutlaka kurulayın

Her silme için temiz bir pamuk alıyoruz ve en son olarak da poposunu ve yanaklarını temizledik. Altını ıslak kalmaması için yumuşak bir tülbentle çok bastırmadan kuruluyor ve ardından bebeğimizin bezini yerleştiriyoruz.

Gece ve gündüz için farklı kremler

Pişikten korunmak için bebeğin altına mutlaka pişik önleyici bir krem sürmeliyiz. Geceleri ise daha kalın kremler kullanılabilir. Kremi kasıklarına ve poposuna sürüyor ve daha sonra kapatıyoruz.

Bebeğin gece ve gündüzü ayırabilmesi için geceleri gerekmedikçe altını açmıyoruz. Bu yüzden daha kalın kapatan pişik kremlerini gece kullanabiliriz. Ama gündüz pişik önleyici kremi altına sürdükten sonra bezini yerleştiriyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat