Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlik çağındaki kızlar nasıl hızlı kilo verebilir?

60,101
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlik çağındaki kızlar nasıl hızlı kilo verebilir?

Ergenlik döneminde alınan kiloların yetişkinlikte verilmesi aslında son derece güçtür. Fakat bu kilolardan kurtulmak için ergenlik döneminde yapılacak ağır diyetler zarar verici olabilir. Bu nedenle uzun süren ağır diyetler yapmak yerine mümkün olduğunca doğru beslenmeye ve kilo almamaya özen göstermek daha doğru olur.

Ergenlik çağında yapılacak ağır diyetler büyük oranda kas ve su kaybına neden olur. Yani asıl hedef yağlardan kurtulmakken, vücut için çok önemli olan dokular ve yine vücut için çok önemli olan su kaybedilir. Bu durumda sadece kişinin yüzü çöker, kolları incelir anca yağlar olduğu yerde durur.

Ergenlik çağındaki genç kızların kilo vermek ya da zayıf kalmak için sürekli ağır diyetler yapması anoreksiya ya da blumia nevroza gibi çok ciddi yeme bozukluklarına neden olabilir. Bu nedenle ergenlik çağında doğru bir yeme alışkanlığı edinmek çok önemlidir.

Genç kızlar için diyetin yanında egzersiz yapmak da son derece önemlidir. Ergenlik çağındaki kızların doğru beslenmenin yanı sıra haftada 3-4 gün, 40-45 dakika kadar egzersiz yapması gerekir.

Egzersizlerin kardiyo ağırlık olması yağ yakımı için önemlidir. Koşu, bisiklet, yürüme veya yüzme gayet verimli kardiyo egzersizleridir. Genç kızlar isterlerse hafta da üç ya da dört gün 45'er dakika yerine her gün yarım saat de egzersiz yapabilir. Bu da gayet faydalıdır.Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat