Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlik çağındaki kızlar diyet yaparken ne tür tatlılar tüketebilir?

5,685
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlik çağındaki kızlar diyet yaparken ne tür tatlılar tüketebilir?

Ergenlik çağındaki kızlar diyet yaparken özellikle tatlı tercihlerini daha hafif tatlılardan yana yapmalı. Bunun için özellikle fırınlanarak pişirilmiş meyveler çok ideal bir alternatif olabilir. Elma, armut gibi meyveler üzerine tarçın eklenerek fırınlandığında gayet güzel ve hafif tatlı öğünleri olabilir.

Genç kızlar diyet için fırınlanmış meyveler haricinde sütlü tatlıları da tercih edebilir. Muhallebi, kazandibi gibi sütlü tatlılar diyet için uygun tatlılardır. Bu tatlılar evde yağı azaltılmış süt yani light sütle yapıldığında daha az kalorili olur ve dolayısıyla daha az kilo aldırır.

Ergenlik çağında abur cubur ve özellikle çikolata tüketimi daha fazla olur. Ancak fazla çikolata tüketmek kilo aldırabilir. Bu yüzden çikolata tüketimi azaltılmalı ve mümkün olduğunca da sütlü çikolata yerine bitter tatlılar tercih edilmeli.

Tüm bunların yanı sıra diyet yapan genç kızlar, çilek, böğürtlen gibi daha tatlı meyvelerle de tatlı ihtiyacını gideebilir. Bunların yanı sıra dondurma ve sorbeler de tatlı olarak tercih edilebilir.

Ergenlik çağındaki kızlar diyet yaparken şerbetli tatlılardan uzak durmalıdır. Çünkü şerbetli tatlılarda hem çok yüksek miktarda şeker, hem de bu tür tatlıların çoğu beyaz undan yapıldığı için lüksek miktarda karbonhidrat içerir. Şerbetli tatlıların yağ oranları da yüksektir. Şerbetli tatlıların bir diğer dezavantajı ise kişinin daha çabuk acıkmasına yol açmalarıdır. Bu nedenlerle hafif tatlıları tercih etmek diyet için en doğrusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat