Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlik çağındaki kızlar akşam yemeğinde neler yiyebilir?

2,339
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlik çağındaki kızlar akşam yemeğinde neler yiyebilir?

Diyet yapan genç kızlar akşam yemeklerinde hafif yemekleri tercih etmeli. Akşam yemeğinde önden bir kase sebze çorbası ile başlanabilir. Akşam yemeğinde tüketilecek çorbanın kremasız ve unsuz olması önemlidir.

Akşam yemeklerinde kızartma ve kavurma türü yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bunlar sindirimi güç ve kilo aldırıcı besinlerdir. Izgara, buğulama, haşlama ya da fırınlanmış yemekler akşam yemeğinde tercih edilmelidir.

Akşam yemeklerinde haftada iki kez balık tüketilmesi de önemlidir. Balık omega 3 kaynağıdır ve gelişim için son derece önemlidir.

Akşam yemeğinde bol yeşillikli bir salata tüketilebilir. Ancak salatada bir tatlı kaşığından daha fazla yağ olmamasına dikkat edilmelidir. Bunların yanında bir iki dilim ekmek ya da bulgur pilavı tercih edilebilir. Ancak beyaz pilav ve makarna akşam yemeklerinde tercih edilmemelidir.

Genç kızlar kilolarını korumak için akşam yemeklerinde baklagiller, sebze yemekleri ve zeytinyağlıları da tercih edebilir.

Şerbetli tatlılar akşam yemeklerinde ya da diğer öğünlerde tüketilmemeli, bunların yerine meyve tatlıları ya da sütlü tatlılar tercih edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat