Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Endoskopi nedir?

28,945
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Endoskopi nedir?
Endoskopi içi boş olan organların gözle görülerek, incelenmesidir. baktığımız organların çeşidine göre endoskopinin de isimleri değişmektedir. Örnek olarak yemek borusu, mide ve onikiparmak bağırsağını inceleyen endoskopiye gastroskopi adı verilir. Kalın bağırsak ve ince bağırsağın son bölümünü inceleyen endoskopik işleme ise kolonoskopi denir.

Endoskopik işlemler son yıllarda oldukça basitleşmiş ve hastaları hiç travmatize etmeden yapılır hale gelmiştir. Endoskopi cihazları son derece incelmiş ve esnek hale getirilmiştir. Bu sayede hastalar çok rahat bir şekilde endoskopik müdahaleleri tölere edebilmektedir. 

Son yıllarda endoskopik işlemler birtakım sedasyon dediğimiz hastayı rahatlatıcı, sakinleştirici, hafif uyku verici ilaçlar kullanılarak çok daha kolay yapılır hale gelmişlerdir. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat