Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren annelerin ilaç kullanmasında sakınca var mı?

80,321
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Emziren annelerin ilaç kullanmasında sakınca var mı?
Emziren annelerde özellikle ağrı problemleri vardır. Ağrı sırasında ne ilaç kullanacaklarını düşünürler. Belli yaş grubundaki bebeğe kullanabileceğimiz her ilacı anneye kullanmak mümkün.

Bebek ilaçlarını kullanabilirsiniz

Ağrı kesici olarak genelde tercih ettiğimiz aspirin türevleri değil, parasetamol türevleridir. Aspirinin bebeğe zarar verme ihtimali vardır. Ağrı kesici kullanmasının, bebeğe de kullandığımız ürünleri kullanmasının hiçbir zararı yoktur.

Doktoruna danışarak bebekte kullanılabilen antibiyotikleri annede kullanmak zarar vermez. Bunun dışında özellikle nezle, grip sırasında kullanılan psödofedrin gibi uyarıcı maddeleri içeren anti gribal ilaçlar bebekler için zararlıdır. Bunları doktorunuza danışmadan kullanmak doğru olmaz.

Kusma önleyicilerden uzak durun

Vitamin alabilirsiniz, herhangi bir zararı olmaz. Özellikle kusma önleyiciler gibi ilaçlardan ise uzak durmak gerekir. Bu ilaçlar bebeklerde de çok gerekmediği sürece kullanılmaz.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat