Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren anneler nelere dikkat etmeli?

114,238
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Emziren anneler nelere dikkat etmeli?
Sigara ve alkol bizim hamilelik ve emzirme döneminde annelerde kesinlikle olmaması gerektiğini düşündüğümüz ürünler. Çünkü nikotinin hem hamilelikte, hem hamilelik sonrası bebeğe bilinen çok net zararları var.

Nikotin hamilelikte bebeğin büyümesini engelliyor, hamilelik sonrasındaysa pasif içicilik bile, yani annenin içmesini bırakın bebeğin yanında içen birinin bile bebeğin akciğerlerine vereceği zarar kendine vereceği zararın en az 3 mislidir.

Bu nedenle emziren annenin nikotin tüketiminin bebeğini huysuz yapacağı ve bebeğin akciğerlerine zarar vereceği, ileride alerji problemlerine, solunum problemlerine neden olacağını düşünmesi gerekir.

Alkolün anne sütüne birebir geçtiğini bilmek gerekir. Yani anne 1 bardak tüketiyor ve kanında belli bir orana yükseliyorsa, kandaki oranın aynısı bebek kanında da olacaktır ve alkolün zararlı etkilerinin hepsi bebekte de ortaya çıkacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca bu zararlı maddelerden emzirme süresince annenin uzak durması gerekir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat