Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

e-Mutabakat nedir?

7,161
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

e-Mutabakat nedir?

Elektronik mutabakat, şirketlerin cari mutabakatları elektronik ortamda yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde oldukça uzun emek gerektiren mutabakat işlemleri saatler içerisinde tamamlanabilmektedir. 

Elektronik mutabakat sayesinde bir şirket binlerce mutabakat sağlayacağı ticari iş ortağına, bayisine, servisine mutabakatı anlık olarak elektronik posta adresine iletebiliyor. Mutabakatı alan mükellefler e-posta üzerinden tek tık ile mutabakatı sağlayabilir ve e-posta üzerindeki bağlantıdan detaylı mutabakata ulaşabilir.

Detaylı mutabakat ile hangi faturanın geldiği, tutarının ne olduğu ya da faturalar tutuyorsa cari hareketler içinde bir ödemenin yapılıp yapılmadığını elektronik ortamda kolay bir şekilde görebilir, görmüş oldukları bu dosyalara mutabık olduklarını ya da olmadıklarını yine elektronik ortamda şirkete iletebiliyorlar. Bu sayede telefon, faks gibi iletişim yöntemlerinin kullanılmasını, insan emeği harcamasını azaltarak iş sürecini hızlandırmak mümkün.

e-Mutabakat sistemi aynı zamanda Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemi ile de entegre çalışır. Bu sayede iletimin ne zaman, kimin tarafından yapıldığı, mutabakatların kimin tarafından ne zaman alındığı ve ne zaman cevap verildiği de bu sayede yasal delil olarak gösterilebiliyor. Bu sayede kim, ne zaman hangi mutabakatı gönderdi ve kimin ne zaman mutabakatı onaylandığına dair bilgiler de e-Mutabakat sisteminde izlenebiliyor.

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat