Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emniyet kemeri bebeğe zarar verir mi?

4,628
kez izlendi
Puan: 1.65 / 5
Detaylı Açıklama

Emniyet kemeri bebeğe zarar verir mi?

Emniyet kemeri bebeğe zarar vermez. Piyasada sadece gebeler için tasarlanmış, karnın altından geçen, bebeği sıkıştırmayan emniyet kemerleri vardır. Bunların kullanılmasını elbette öneriyoruz, ama böyle bir imkan yoksa yine de kullanmamanın getireceği faciaları önleme açısından emniyet kemeri gevşek bir şekilde bağlanarak da olsa mutlaka kullanılmalıdır.

Hamilelik döneminde gerçekleşen trafik kazalarında anne adaylarında en sık karşılaşılan komplikasyonlar arasında karnın direksiyonla sıkışması ve tıbbi olarak plasental abrupsiyon şeklinde adlandırılan, plasentanın erken ayrılması durumu bulunur. Bu nedenle emniyet kemerinin kesinlikle takılması gerekmektedir. 

Emniyet kemeri takılırken karnın tam üzerinden değil, büyüyen karnın altından geçirilmesi, ani bir durma veya çarpma hadisesinde emniyet kemerinin karna travma yapmasını önler. Ayrıca bu gibi durumlar için özel dizayn edilmiş emniyet kemerlerinin takılmasını özellikle öneriyoruz. Gebeye zararlı olur düşüncesiyle emniyet kemerinin takılmaması gibi bir şey ise söz konusu olamaz. Emniyet kemerinin tıpkı normal zamanda olduğu gibi hamilelik döneminde de mutlaka takılması gerekir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat