Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

E-mail ile pazarlama nasıl yapılır?

3,094
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

E-mail ile pazarlama nasıl yapılır?

E-mail pazarlama, e-bülten, promosyon, indirim, kampanya, hatırlatma ya da bilgilendirme odaklı ya da sadakat amaçlı kullanılan, markaların kendi hedef kitlelerine e-posta yoluyla ulaştıkları mesajlar olarak tanımlanabilir. Doğrudan pazarlama kanallarının içerisinde değerlendirilen email ile pazarlama günümüzde birçok farklı sektörden marka tarafından kullanılıyor. E-mail ile pazarlama ölçümlenebilir ve kişiselleştirilebilir olması nedeniyle pek çok avantaj sağlıyor. Aynı zamanda diğer pazarlama kanallarına göre daha uygun bütçelerle satın alınabildikleri için çok tercih edilen bir yöntem.

E-mail ile pazarlama yapmadan önce kullanıcılarınızı bir veritabanında toparlamanız gerekiyor. Bu veritabanını oluştururken, müşterilerinizle, işbirliği içerisinde olduğunu markalarla temas ettiğiniz tüm noktaları değerlendirmelisiniz. Mobil formlar, e-ticaret sitelerindeki iletişim formları, bunların dışında fiziksel mağazalardaki kiosklar gibi kanallarla e-bülten datanızı oluşturabilirsiniz. 

Data oluşturulduktan sonra kullanıcılara içerik ile ilgili bir mesaj, HTML formatta bir email içeriği hazırlamanız ve gönderimin yapmanız gerekiyor. 

Hedef kitleye iletilecek mesajın belirlenmesi, bu doğrultuda içeriğin hazırlanması ve gönderimin yapılması ile email ile pazarlama çalışmanızın bir bölümünü tamamlamış oluyorsunuz. Sonraki dönemde ise, gönderilecek içerikler için email raporlarınızı doğru bir şekilde okumalı, bu analizlere göre doğru tavsiyeler, öneriler sunarak email pazarlama çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. 

Doğru bir şekilde yapılan e-mail pazarlama çalışmaları, markanızın gelirlerini artırmanın yanı sıra müşterilerinizle, işbirliği halinde olduğunuz kişilerle sıcak bir iletişim kurmanıza yardımcı olan bir yöntem olarak size fayda sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat