Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elmanın faydaları nedir?

44,160
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Elmanın faydaları nedir?
Elma, potasyum ve magnezyum minerali ile birlikte A, C ve K vitamini açısından zengindir. İçermiş olduğu A vitaminin aktivitesi 1500 mg C vitaminine eşdeğer antioksidan etki gösterir.

Elma cildi besler ve güzelleştirir. Elmanın içermiş olduğu pektin kabuksuz olarak tüketildiği takdirde ishali önlemeye yardımcı olur.

Elma suyu LDL oksidasyonu denilen kalp damar sağlığı açısından önem taşıyan olayı yüzde 9 ile 34 oranında azaltıcı etki gösterir. Bu nedenle gün içerisinde 1 adet elma tüketilmelidir.

Elmanın renginin içerik olarak ayrıştırıcı bir özelliği yoktur. Yeşili de kırmızısı da içermiş olduğu karbonhidrat ve kalori miktarı açısından birbiriyle aynıdır.
Sağlıklı Yaşam Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat