Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elleri sık kaşınanlar hangi hastalıklardan şüphe etmeli?

34,734
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Elleri sık kaşınanlar hangi hastalıklardan şüphe etmeli?
Ellerimiz en sık kullandığımız uzvumuzdur. Bu nedenle ellerin her şeye temas etmesine bağlı olarak kullandığımız bazı sabunlar, sıvı ürünler, elimize temas eden herhangi bir molekül de elin derisi üzerinde birikerek zaman içinde bazı alerjik reaksiyonlara ya da iritasyonlara neden olabilir. 

Sabun artıkları elimizin üzerinden kayarken parmak arası ve büklüm yerlerinde birikebilir. Bu bir günde olmaz. Sürekli temasa bağlı olarak derinin üzerinde reaksiyon oluşur. Bu hücreler deriyi korumak adına derinin kalınlaşmasına neden olurlar. 

Elde kaşıntı, kızarıklık ve pullanma bulgusu da kendini gösterir. Elde uzun süre devam eden kaşıntı bulgusu alerjiden de kaynaklanabilir. Parmakların yan yüzlerinde ve el ayalarında ve elimizin dışında da tekrarlayan kimyasallara da oluşan reaksiyona egzama denir. Sedef hastalığı da bunun yanı sıra kaşıntı yapabilir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat