Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elimize kına yakarken nelere dikkat edelim?

7,862
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Elimize kına yakarken nelere dikkat edelim?

Kınamızı yakarken dikkat etmemiz gereken bazı konular vardır. Bunların başında kınanın kıvamı gelir. Kına kıvamının koyu bir muhallebi şeklinde olması gerekir. Kına uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olması gerekir. Kınayı daha rahat uygulamak için kaşığın, parmak ucumuzun veya kınayı ne ile sürüyorsak o aletin temiz ve ılık su ile ıslatılması kınanın uygulanacak bölgede dağılmasını önler. 


Kınanın kalıcı olması

Elimize yakacağımız kınada koyu bir kıvam istiyorsak, hazırlayacağımız kına harcında mutlaka önceden demlenmiş ve oda sıcaklığına getirilmiş çay suyu kullanılması önerilir. Çay, kınanın daha koyu kıvam almasını sağlayarak eldeki kalıcılığını da artırır. 

Ele kına yakma yönteminde farklı şekiller ve motifler istiyorsak el becerinize bağlı olarak bunları yapabileceğiniz gibi, hint kınası yöntemi ile de farkı motifler hazırlayabilirsiniz. Kuru kınada daha basit ve kalıp halindeki, kalp, çiçek, yıldız gibi motifleri uygulamak mümkündür ancak daha detaylı ve ince motifler için Hint kınası kullanmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat