Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ekmek şişmanlatır mı?

47,311
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Ekmek şişmanlatır mı?

Son zamanlarda ortaya çıkan protein diyetleri, popüler diyetler birçoğumuz ekmekten soğuduk. Ekmek aslında gözümüzde büyük bir canavar haline geldi ancak ekmek kilo vermeyi zorlaştırıcı bir etkiye sahip değil. Önemli olan ekmek ve buna benzer tüm unlu gıdaları ne oranda tükettiğimizdir. 

Gün içerisinde çok fazla karbonhidrat tüketiyorsanız, unlu gıdalara yöneliyorsanız; makarna, pilav, bisküvi, patlamış mısır gibi besinler alıyorsanız, tüm bunlar kilo almaya neden olur. Çünkü makarna, pilav, bisküvi, patlamış mıdır gibi karbonhidrat içeren besinler kiloya neden olur. 

Kilonuz sadece ekmek yediğiniz için değil, olması gereken kalorinin çok üstünde beslendiğiniz için artar. Diyetinizde karbonhidrat ve yağ miktarı yüksekse, bu, kilo almaya nedendir. Tüm bu nedenlerle kilo verme ya da alma konusunda ekmeği tek suçlu ilan etmek büyük bir hatadır. Çünkü biz ekmekten birçok vitamin ve mineral alırız ve bunlar merkezi sinir sistemi, saçımız, tırnağımız ve cildimiz için çok önemli vitamin ve minerallerdir. Dolayısıyla az tüketmek, diyetten tamamen çıkarmak, tahıllardan tamamen uzak durmak diyet yaparken sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.

Bütün bunlar ışığında ekmeğin kilo yaptığı yargısından uzak durmakta fayda olduğunu söylememiz gerekir. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat