Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eklem ağrıları nasıl tedavi edilir?

14,653
kez izlendi
Puan: 2.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eklem ağrıları nasıl tedavi edilir?

Eklem ağrılarının tedavisinde eklemi oluşturan nedenin saptanması ve buna uygun bir tedavi yolu izlenmesi gerekir. Eklem ağrıları mekanik nedenlerden ya da eklem iltihaplarından kaynaklanabilir. 

Eklem ağrıları mekanik nedenlerden kaynaklanmışsa buna uygun bir tedavi uygulanır. Hastanın kilo problemi kıkırdaklarda zedelenmeye neden olabilir. 

Tekrarlayan travmalar ve mesleki durumlar eklemde kireçlenmeye neden olarak ağrı oluşturabilir. Bu tür durumlarda medikal tedavinin faydası yeterli değildir. Kireçlenmeye bağlı ağrılarda fizik tedavi uygulamalarına başvurulabilir.

İltihap sebebi ile oluşan eklem ağrılarında ilaçlı tedavi uygulanır. İltihaplı eklem ağrılarında fizik tedavi ve diğer yöntemler yetersiz kalacaktır. Hastanın iltihabını kontrol altına alacak iltihap giderici ilaçlar, kortizon ve hastalığın gidişatına göre değişiklik gösteren ilaçlar kullanılır. 

Eklem iltihabı hastalığında her ne kadar iltihap söz konusu olsa da antibiyotik kullanılmasına gerek yoktur. Doktorun uygun gördüğü durumlarda antibiyotik kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat