Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Egzaması olanlara uygun şampuan nasıl olmalı?

8,158
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Egzaması olanlara uygun şampuan nasıl olmalı?

Egzaması olan kişilerin egzama döküntüleri hem saçlı deride olabilir, hem de saçlı deriye komşu yüz cildinde, alın kenarında, kulak arkasında ve ense bölgesinde olabilir. Egzama bazen yağlı bazen de kuru egzama şeklinde olabilir. Her ikisinde de özellikle saçlı deride kalın kabuklanmaya rastlanabilir. 


Bu tür şikayeti olan kişiler öncelikle bu kabuklardan kurtulmak ister. Egzama şiddetli kaşıntıya yol açabildiğinden kullandıkları şampuanların cildi tahriş etmeyecek, kaşıntıyı arttırmayacak nitelikte olması gerekir. Dolayısıyla egzamalı cilde uygun şampuan bir yandan ciltteki kabukları soyacak aktif maddeler içermelidir. 

Asetilsalisik ait içeren şampuanlar egzaması olan kişilerde saç diplerinde oluşan kabuklanmanın soyulmasına yardımcı olur. Bunların başında salisilik asit gelir. Bu madde az miktarda da olsun şampuanda olmalıdır. Kaşıntıyı giderecek yatıştırıcı maddeler de olmalıdır. Saw palmetto yağı, buğday yağı gibi saçlı deriyi yatıştıracak maddeler tercih edilebilir. Cildi çok hassas ve saçı incelmiş olan kişilere, bebeklere ve çocuklara yönelik olan şampuanlar da kullanılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat