Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Edinburgh'ta nereleri gezelim?

427
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Edinburgh'ta nereleri gezelim?

Edinburgh küçük ve kompakt bir şehirdir. Yürüyerek şehri kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Dilerseniz turistik otobüslerle şehir turu yapabilirsiniz. Görülmesi gereken en önemli nokta old town denen Royal Mile yolu ve civarıdır. Dilerseniz turistik otobüslerle şehir turu yapabilirsiniz. 


Edinburgh Kalesi ve Holyrood Sarayı ara sında kalan bölgede tüm eğlenceli ve görülmesi gereken yerler vardır. Şehrin tepesinde yer alan Edinburgh Kalesi ilk görülmesi gereken yerdir. Bunun içinde şatolar ve askeri bölgeler gezilebilir. Tüm müzeler 4.30'ta kapanmaktadır. Royal Mile caddesini keşfettikten sonra caddenin sonunda Holyrood Sarayı da gezilebilir. Kraliçe Elizabeth Edinburgh'a geldiğinde burada kalmaktadır.

Scott anıtı da görülebilir. Gotik bir mimarisi olan bu anıtın tepesine çıkıp şehir izlenebilir. Edinburgh'ta eski şehrin tam karşı paralelinde new town yani yeni şehir vardır. Burada da restoranlar, alışveriş merkezleri, kafeler bulunur. Zamanı olanlar şehir dışındaki turlara da katılabilir. Özellikle Loch Ness Gölü ziyaret edilebilir. Yine Sterling Şatosu da ziyaret edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat