Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düztabanlık nedir?

40,482
kez izlendi
Puan: 4.37 / 5
Detaylı Açıklama

Düztabanlık nedir?

Düztabanlık ayağın normal kavisinin kaybedilerek yere olan temasının iç bölgede artması olarak tanımlanır. Düztabanlığın 2 sebebi vardır: İlki doğuştan gelen esnek düz tabanlıktır. Bu, hastanın yük almayan ayağının bir iç kavisinin olduğunu ancak yük altındayken vücut ağırlığı altında tamamen ayağının iç kısmının yere temas etmesiyle sonlanır.

Doğuştan gelen esnek düztabanlıkta tedavi çok gerekli değildir. Toplumuzun %10 ve %15 arasında görülür. Ancak esnek düz tabanlığı olmasına rağmen ayak tabanında ve ayağının iç ve arka kısmında ağrısı olan hastaların muhakak bir tabanlık yardımı ile tedavi edilmesi gerekir. Ağrısı olmayan hastalar ise doktoru tarafında belli sürelerde takip edilir.

Düztabanlığın bir başka sebebi sert düztabanlıktır. Sert düztabalık ayak bileği içerisindeki kemiklerin normalin dışında birbiri ile eklem yapmasına denir. Sert düztabanlık türünün tedavisi cerrahi olarak yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat