Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düztaban çocuklara nasıl egzersizler önerilebilir?

17,471
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Düztaban çocuklara nasıl egzersizler önerilebilir?

Eğer bir çocukta düztabanlığa yatkınlık olduğuna inanıyorsak onda önerdiğimiz başlıca egzersiz aşil germe dediğimiz egzersizdir. Aşil tendonu arkada, topuğa yapışan kalın bir tendondur, bunu gerdiriyoruz. Bunu ister yatar pozisyonda, yani dizini kırmadan, bacağı düz pozisyonda ayağını yukarıya doğru getirerek gerdiriyoruz. Bunu bir bornozun kemeriyle veya o tip bir şeyle yapabilir. 

Aşil germe egzersizini ayakta, ayağı düzken bileğini öne doğru gererek yapabilir. En az 30 saniye bu pozisyonda tutması gerekir. En azından sabah akşam 3?er defa yapması gerekiyor. Bu şekilde germe egzersizinin çok faydası vardır. Çünkü düztabanlıkta aşil kısalmaya meyillidir. Bunu engellemek için aşil germe egzersizlerinin çok faydası vardır. 

Onun dışında çocukken, herkesin bildiği kumda yürüme, kalem yakalama gibi birtakım egzersizlerin temel amacı ayak kaslarını kuvvetli tutmaktır. Ayak kaslarını kuvvetli tutabilmek için de ayakkabı tabanının belli bir incelikte olması gerekir. Temel olarak yapılması gerekenler bunlardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat