Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düzensiz adet görmenin nedenleri neler olabilir?

141,819
kez izlendi
Puan: 4.46 / 5
Düzensiz adet görmenin nedenleri neler olabilir?
Âdet düzensizliğinin en sık rastlanan sebepleri hormonal düzensizlikler, yumurtalık kistleri, rahim içerisi yer kaplayıcı lezyonlar ve bazı tümörlerdir.

Bunlara ek olarak aşırı kilo alıp vermek, çok ağır egzersizler, kötü beslenme, stres, depresyon veya kadın dölyatağını ilgilendiren herhangi bir olay veya bu hormonları etkileyebilecek başka türlü tümörler de sayılabilir.

Başka sorunlar eşlik ediyorsa

Tekrarlayıcı nitelik taşıyorsa, âdet düzensizliğiyle beraber başka bulgular da mevcutsa, kişinin günlük hayatını etkiliyorsa, vücudunda farklı değişiklikler hissediyorsa, bu mutlaka bir patoloji göstergesidir.

Âdet düzeninden sorumlu olan hormonlarda herhangi bir problem yoksa çok aşırı kilo alımında veya kilo veriminde veya mevcut stresin çok yoğun yaşanıldığı durumlarda âdet düzensizliğini normal olarak düşünmek gerekir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat