Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düzenli yumurtlayamayan kadınlar nasıl hamile kalır?

186,189
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Düzenli yumurtlayamayan kadınlar nasıl hamile kalır?

Gebelik oluşması için olgun bir yumurta hücresi şarttır. Olgun yumurta hücresi oluştuktan sonra, uygun zamanlarda eğer bir ilişki olmuşsa ve spermlerle karşılaşmışsa o zaman gebelik söz konusu olabilir. Mutlaka olacak diye birşey de yoktur. 

Yumurtlama düzensizliği 

Düzgün yumurtlayamama olup olmadığını kadın en basit şöyle anlayabilir: Âdetleri düzensizse, âdet kanamasının ilk gününden diğer âdet kanamasının ilk gününe kadar olan periyod düzenli değilse o zaman kadında yumurtlama sorunu söz konusu olabilir. 

Eğer sürekli âdeti düzensizse, bir yumurtlama tembelliği söz konusu olabileceği için doktora başvurulması gerekir. Doktor yaptığı jinekolojik muayene ile bir sorun yok derse, o zaman iki yöntem vardır. 

- Haftada iki kez düzenli olarak cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilir. Çünkü bu şekilde yumurtlama günlerine denk gelme olasılığı yükselecektir. 
- Cinsel ilişki dönemlerini eczanelerde satılan yumurtlama monitörü adı verilen aletlerle yumurtlama gününü belirleyerek gerçekleştirme

Bu yumurtlama monitörleri idrar testi yaparak, idrarda bazı hormonların yükselmesini algılayarak kadına doğurganlığın olduğu günleri gösterir. Gebelik testi yapıyormuş gibi, bir çubuğu idrarın içine batırıp çıkan sonuca göre size, bugün "doğurganlığın başlangıcı" veya "bugün en doğurgan gününüz" der. 

Bunlara ek olarak, kadında yumurtlama düzensizliği varsa bunun tedavi edilmesi gerekir. O yüzden ciddi bir düzensizlik varsa, bu tür yumurtlama monitörleri ya da doğurganlık gününün hesaplanması gibi geçici yöntemlerden ziyade yumurtlama düzensizliğinin doktor tarafından tedavi edilmesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat