Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dut pekmezinin çocuklara faydası nedir?

24,999
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Dut pekmezinin çocuklara faydası nedir?

Dut pekmezi toplumda yaygın olarak, özellikle bazı bölgelerde yaygın olarak kullanılan, iyi enerji kaynağı olan ürünüdür. Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaygın olarak kullanılır. Dut pekmezi yüksek enerji içeriğinden çocuk gelişimi için faydalıdır. Dut pekmezi iyi bir enerji kaynağıdır. 100ml ortalama 293, 300 kalori arasında enerji ihtiva eder. Ancak dut pekmezinin hazırlanış koşulları çok önemlidir. 

Bebek beslenmesinde uygun miktarda kullanılmasında, bebeklerde, yetişkinlerde ve çocuklarda hazırlanış şartlarına göre besin içerikleri değişebilir. Dut pekmezi demir içeriği zengin bir besin maddesidir. Çocuklarda ortaya çıkabilecek kansızlığın giderilmesinde yardımcı olur. Dut pekmezinin antialerjik etkisinden dolayı astıma karşı iyi geldiğine yönelik çalışmalar da bulunmaktadır. 

Bebeklerde pamukçuk çok sık karşılanan bir sağlık sorunudur. Bu çeşitli mantarların ortaya çıkardığı bir sağlık sorunudur ve bebekte iştahsızlığa yol açar. Eğer bebek anne sütü alıyorsa, anne sütüne devam edilmek kaydıyla zaman zaman yöresel veya bazı hekimlerin uygun gördüğü şekilde dut pekmezi kullanılabilir. Dut pekmezinin pamukçuk tedavisine yardımcı olduğuna dair çalışmalar bulunmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat