Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düşük sperm sayısı daha çok kimlerde görülür?

4,818
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Düşük sperm sayısı daha çok kimlerde görülür?

Dünya Sağlık Örgütü'nün sperm sayısı ile ilgili kriterleri vardır.1 ml menide spermin 15 milyondan, toplam menide de 39 milyondan az olması düşük sperm sayısı anlamına gelir. eğer 1cc'deki sperm sayısı bu rakamlardan düşükse mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Çünkü bu rakamdan daha düşük sperm sayısı erkeklerde kısırlığa neden olabilir. 

Düşük sperm sayısının nedenleri genetik ya da sonradan kazanılmış olabilir. Doğuştan gelen nedenlerle de sperm sayısı düşük olabilir, sonradan meydana gelen bazı hastalık ya da  kazalar da düşük sperm sayısına neden olabilir. 

Hipofizden kaynaklanan sorunlar nedeniyle hormon sperm salınımında doğuştan gelen sorun olabilir. Sonradan meydana gelen sperm düşüklüğü nedenleri arasında en çok görülen neden varikoseldir. 

Varikosel, yumurtalığın  etrafındaki damarlarda varis olmasıdır. Bu damarların içindeki pis kanı boşaltan damarlarda rahatsızlık meydana gelir. Yumurtalık çevresindeki damarlarda oksijen azalınca yumurtalıktaki sperm üretimi olumsuz etkilenir ve sperm düşüklüğü meydana gelebilir. Varikosel tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır . O nedenle mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. 

Bazı travmalar ve her iki testisi etkileyen şiddetli enfeksiyonlar sonucunda da sperm düşüklüğü görülebilir. Ayrıca çocukluk çağında değil, erişkin yaşta geçirilen kabakulak sonucunda da düşük sperm ya da hiç sperm üretilmemesi sorunu görülebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat