Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Duşta lens çıkarılmazsa ne olur?

1,636
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Duşta lens çıkarılmazsa ne olur?

Duşta lens çıkarılmazsa gözünüz için çok risk teşkil eden bir harekette bulunmuş olursunuz. Musluk suyu zannedildiği gibi temiz bir su değildir. Şehir hatlarında musluk suyunun geçtiği borular ile diğer borular arasında bazen yakın temaslar olabilmektedir. Bu da suyun içerisinde bazı bakteri ve parazitlerin çoğalmasına neden olabilmektedir. Duş sırasında kontakt lensiniz varsa, mustluk suyu bu kontakt lensin altına girdiğinde, daha önce zaten kontakt lens tarafından tahriş edilmiş olan kornea yüzeyinden kolayca korneanın içerisine girebilmektedir. 

Korneanın içerine bir kere bile olsa acanthamoeba adlı bir parazit türü girerse bunun tedavisi de ilaçları da yetersizdir. Aynı zamanda gözün kaybına, korneanın kaybına gidebilecek, kornea nakli gerektirecek problemlere yol açabilir. Bu nedenle duş yaparken ve tabii ki havuzda asla ve asla lens kullanılmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat