Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dünya kaç yaşında?

6,308
kez izlendi
Puan: 3.86 / 5
Dünya kaç yaşında?
Dünya güneşle aynı yaşta, yani yaklaşık 4,5 milyar yaşındadır. Bunun yanında güneş sistemindeki gezegenlerin yaşları da hemen hemen aynıdır. Çünkü güneş ve güneş sistemi oluşturan gökcisimleri aynı gaz ve toz bulutundan oluşmuştur.

4,5 milyar yıl dünyanın ömrünün yarısı sayılabilir, çünkü güneşimiz ömrünün yarısına gelmiş durumdadır. Bilimadamlarının türüne ve
büyüklüğüne bakarak güneşimizin yaklaşık 9 milyar yıl ömrü olduğunu hesaplamışlardır. Güneş ölmeye başlayıp yok olurken dünyayı ve diğer gezegeneleri de yok edeceği için dünyanın kalan ömrünün 4,5 milyar yıl olduğunu söyleyebiliriz.

Dünya daha çok uzun bir süre yaşayacak ancak insanların yarattığı doğal tahribat fazla çok uzak olmayan bir gelecekte dünyayı insanların yaşayamayacağı bir yer haline de getirebilir.
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat